2014 Hyundai Genesis Tanıtıldı

 


2014-genesis-1

 

 

Hyundai’nin en lüks modeli olma ünvanını elinde bulunduran, marka logosu yerine kendine özel model logosu ile satışa sunulan Genesis’in ikinci nesili nümüzdeki yılsatışa sunulacak. Güncel modelin elde ettiği başarıyı elde edebilecek kalitede bir araba hedefleyen Hyundai’nin yeni modelinden oldukça umutlu.

Hyundai’nin resmi tanıtımını gerçekleştirdiği ikinci nesil Genesis, selefine göre daha büyük, daha sportif ve daha lüks. Hyundai daha önce HCD-14 konsept otomobili ile yeni Genesis hakkında ipuçları vermişti, o konseptten de tahmin edildiği şekilde yeni Genesis daha köşeli ve sert hatlara sahip. Yeni Hyundai modellerinde görmeye alıştığımız eğimli far tasarımı bu model de biraz daha büyümüş, ızgara tasarımı daha eğimli düşünülmüş. Farların ve ızgaraların eğimli olmaları sayesinde arabanın ön görünümü tamamen köşeli olmaktan kurtulup spor bir görünüm kazanmış. Opsiyonel olarak sunulan 17, 18, 19 inçlik jant seçenekleri de bu büyüklükteki bir araba için ancak yeterli durmakta. Jant tasarımı olarak yine Hyundai’nin diğer modellerinde görmeye alıştığımız seçenekler yer almakta.

 

2014-genesis-2

 

Yeni Genesis; 4.990 mm boya, 1.890 mm genişliğe ve 1.480 mm yüksekliğe sahip, aks mesafesi ise 3.010 mm olarak açıklandı.
2014 model Genesis’in arkadan görüntüsünde ise bombeli tavan tasarımı nedeniyle sedandan çok hatchback bir araba havası görüyoruz. Bagaj kapağının kısa olması ve bagaj kapağının uç kısmının spoiler şeklinde tasarlanması da bu görüntüyü destekliyor. Dörtgen şeklindeki egzoz çıkışları yeni Genesis’in sahip olduğu keskin hatlı tasarım detaylarından bir tanesi.

 

2014-genesis-3

 

Arabanın iç mekanında da köşeli ve sert çizgiler devam etmekte. Deri ve ahşap görünümlü detayların ayrı bir lüks havası kattığı otomobilin iç mekanında; fonksiyonel dört kollu ve Genesis özel logolu direksiyon simidi, köşeli havalandırma ızgaraları ve bu ızgaraların ortasındaki geniş ekran bu lüks görünümü desteklemekte. Ayrıca iç mekanda pekte alışık olmadığımız büyüklükte depolama hacmine sahip. Toplamda 26.9 litrelik saklama gözleri ile rahatlık ve pratiklik sunarken arka koltuklardaki çift ekranlı eğlence sistemiyle de içerisinde seyahat edenler için yolculuğu sıkıcı olmaktan çıkartıyor.

Hyundai Genesis modelini dünyada birçok yerde piyasaya sürse de asıl satış başarısını Amerikan pazarında yakalamakta. Bu nedenle de yüksek güçte benzinli motor seçenekleri ile satışa sunulmakta idi. İkinci nesil Genesis aynı selefi gibi yüksek hacimli ve benzinli motor seçeneklerine ile satışa sunulacak.

Dört farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak olan arabanın en düşük hacimli motoru 3.0 litrelik, bu motor seçeneği altı silindirli 257 beygir gücünde ve 303 Nm tork üretebiliyor. İkinci motor seçeneği 3.3 litrelik hacme sahip, 282 beygir gücünde ve 347 Nm tork üretebiliyor. Üçüncüsü 3.8 litrelik hacme sahip 315 beygir gücünde ve 397 Nm tork üretebiliyor. Motor seçeneklerinden sonuncusu ise bir hayli iddialı sekiz silindirli, 5.0 litre hacimli, 425 beygir gücünde ve 519 Nm tork üretebiliyor. (1496)

 

 

Kaynak : traraba.com

foto

Samsun Rent A Cars İşler Rent A Car

samsun rent a car, samsun araç kiralama, samsun oto kiralama, rent acar samsun, samsun rent acar, samsunrentacar,
Samsun Rent A Car